1.Zapraszam  dzisiaj po Gorzkich Żalach na nabożeństwo  do św. Rity, które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity. Nabożeństwo zakończymy   błogosławieństwo lourdzkim  Chrystusa w monstrancji.

2.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Ryszarda, będziemy błagali Boga o potrzebne łaski, o dar nowych powołań oraz o ustanie epidemii koronawirusa,  śpiewając na zakończenie Mszy świętych suplikacje oraz adorując Pana Jezusa w łączności z nabożeństwem Gorzkich Żali.

3.W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00, Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w każdą niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam.

4.W środę przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5.Zachęcam  do zainteresowania się swoimi sąsiadami. Być może są wśród nas tacy, którzy w obawie przed zakażeniem, lękają się wyjść z domu. Prosimy o ewentualne sprawdzenie, czy wszyscy wśród nas posiadają środki niezbędne do codziennego funkcjonowania. Zachowując wszystkie środki ostrożności, nie możemy ulec pokusie traktowania drugiego wyłącznie jako zagrożenia.

6.Jako proboszcz parafii – bez udziału wiernych świeckich – codziennie o godz. 20.30 odmawiam Różaniec w małym kościele w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę  o duchową łączność i odmawianie Różańca w tym samym czasie w rodzinach.

7.Zachęcam  – zwłaszcza osoby starsze, dzieci, młodzież, z grup podwyższonego ryzyka, a także obawiające się zarażenia – do skorzystania z dyspensy od udziału we Mszy świętej niedzielnej. Dzień ten można przeżyć duchowo dzięki transmisjom telewizyjnym i radiowym oraz lekturze Pisma Świętego, a także modlitwie, nade wszystko koronką do Bożego miłosierdzia i Różańcem. Potraktujmy ten czas jako swoiste rodzinne rekolekcje.

8.Transmisje Mszy świętych w niedzielę, 15 marca: godz. 7.00 – TVP 1; godz. 9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy; godz. 9.30 – Telewizja TRWAM; godz. 11.00 – TVP 1; godz. 13.00 – TVP POLONIA. Od poniedziałku 16 marca do niedzieli 22 marca o godz. 7.00 – transmisja Mszy świętej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1. Od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca o godz. 20.00 transmisja z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych:  jasnagóra.pl   i   www. episkopat.pl.

9.W czasie zagrożenia epidemią Msze św.  są odprawiane  w małym kościele. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Jako kapłani posługą sakramentalną służymy w kościele, a jeśli zachodzi taka konieczność to również w domach.

10.W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Msze święte jak w dni powszednie.  Na Mszy świętej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcam  także do podjęcia adopcji w domu.

11.Zachęcam do przekazania na Caritas Diecezji Pelplińskiej 1 % podatku. Włączmy się w to dzieło pomocy, które służy drugiemu człowiekowi.

12.W związku z pandemią koronawirusa apelujemy do wszystkich wiernych o poważne traktowanie poleceń służb sanitarnych i stosowanie się do nich, przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i rozwagi.

13.Wszystkie osoby, które przyjechały z krajów objętych epidemią bardzo prosimy o zachowanie 14 dniowej kwarantanny. Nie lekceważmy tego obowiązku!

14. Pragnę poinformować,  a zarazem przeprosić,  że nie odbędą się  wcześniej  planowane rekolekcje wielkopostne na  najbliższą  V Niedzielę Wielkiego Postu.

15.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

16.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)