1.Wobec rozprzestrzeniającego się koronawirusa proszę  o gorliwą modlitwę w intencji zahamowania epidemii. Jako  proboszcz parafii  –  bez udziału wiernych świeckich –  codziennie o godz. 20.30 będę  odmawiał Różaniec w małym kościele w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę  o duchową łączność i odmawianie Różańca w tym samym czasie we  wszystkich rodzinach parafii.

2.Zgodnie z decyzją władz państwowych i kościelnych w Mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Osoby, które przyjdą do kościoła, a nie „zmieszczą się” w grupie 50 osób, będą miały możliwość przyjęcia Komunii świętej przed  rozpoczęciem Mszy świętej w małym kościele, wchodząc do niego w kilkunastoosobowych grupach.

3.W ubiegłą niedzielę podczas kolekty na cele inwestycyjne zebraliśmy 3 755 zł, a do puszek na misje 135 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

4.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapałać za złożone ofiary.

5.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Ryszarda, będziemy błagali Boga o potrzebne łaski, o dar nowych powołań oraz o ustanie epidemii koronawirusa, śpiewając na zakończenie Mszy świętych  suplikacje.

6.W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na wspólną Drogę Krzyżową o godz.17. 00 oraz w niedziele o godz. 16.00 na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym, za które można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyścu.

7.W czwartek w liturgii przypada uroczystość św. Józefa. Msza święta o godz. 17.00.

8.W środę,  18 marca br. o godz.17.00. rozpoczniemy w naszej parafii przygotowanie do Misji Świętych odmówianiem Nowenny do Ducha Świętego. Zapraszam przez kolejnych dziewięć tygodni w każdą środę na czuwanie modlitewne.

9.W najbliższą  niedzielę przypada 22 dzień miesiąca. Zapraszam  na nabożeństwo  do św. Rity, które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity na  Mszy św. w dużym kościele o godz. 17.00.  Nabożeństwo zakończymy   błogosławieństwo lourdzkim  Chrystusa w monstrancji.

10.Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

11.Transmisje Mszy świętych w niedzielę, 15 marca: godz. 7.00 – TVP 1; godz. 9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy; godz. 9.30 – Telewizja TRWAM; godz. 11.00 – TVP 1; godz. 13.00 – TVP POLONIA. Od poniedziałku 16 marca do niedzieli 22 marca o godz. 7.00 – transmisja Mszy świętej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1. Od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca o godz. 20.00 transmisja z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

12.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma”  i „W Rodzinie” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)