1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

2.Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólną modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolekta przeznaczoną na dalsze prace wykończeniowe kościoła. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości.

3.W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4.W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00  z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

5.W Wielkim Poście na zakończenie każdej Mszy św. będą śpiewane suplikacje w intencji powołań kapłańskich.

6.W piętek przypada 7. rocznica wybory Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech to będzie dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego i Kościoła powszechnego

7.Dzisiaj przypada 548. rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej w Pelplinie. Liturgiczna uroczystość będzie obchodzona w Pelplinie jutro. Módlmy się w intencji biskupów, kapłanów, nowych powołań oraz ewangelizacji naszej diecezji.

8.W zeszłym tygodniu  rozpoczął się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.  Nauki będą we wszystkie soboty Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00.

9.W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem na rzecz polskich misjonarzy pracujących na misjach.

10.W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.

11.Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

12.W czwartek Msza św. rano o godz. 9.00.

13.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)