1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania zamiast sobotnich spotkań .

3.W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również kolekta przeznaczona jest na dalsze prace wykończeniowe kościoła, za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości.

5.Również w przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

6.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
    • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata (spowiedź święta od godz. 16,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10 do 14.
    • pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.

7.W sobotę o godz. 15.00 w ramach „Promieni Miłosierdzia” zapraszam do modlitwy przy krzyżu misyjnym przed kościołem św. Bartłomieja

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa Ryszarda, będziemy błagali Boga o potrzebne łaski, o dar nowych powołań, śpiewając suplikacje na zakończenie Mszy świętych, przed błogosławieństwem oraz po Gorzkich Żalach.

8.Wczoraj rozpoczął się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, którego nauki będą we wszystkie soboty Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

9.Zachęcam do lektury dwutygodnika  Pielgrzyma, Wzrastania, W rodzinie, Misjonarza  oraz  Małego Pielgrzyma,  które można nabyć u  ministrantów przy wyjściu  z kościoła.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

6.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: