1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

2.Dzisiaj pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa  z prośbą o uwolnienie od tego nałogu.

3.Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego  przypada Środa Popielcowa. W tym dniu Msze święte o godz. 16.00  i 17.00. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani od 18 do 60 roku życia zachować post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia we wszystkie piątki roku.

4.Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5.Najbliższy Pierwszy piątek Wielkiego Postu będziemy przeżywali jako dzień Modlitwy Zranionego Kościoła. W tej intencji ofiarujmy udział w drodze krzyżowej.

6.Wielki Post poprzedzimy adoracją Najświętszego Sakramentu  w małym kościele dzisiaj, jutro i pojutrze. Adorację rozpoczniemy Koronką Miłosierdzia Bożego  od godz. 15.00 i  zakończymy Mszą św. o godz. 17.00 (jest to dawne nabożeństwo czterdziestogodzinne).

7.W  najbliższy  piątek rozpoczniemy rozważania Drogi Krzyżowej wspólnej dla wszystkich (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania zamiast sobotnich spotkań).

8.Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi rozpoczniemy za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu z o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św. recytowana). Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

9.W sobotę, 29 lutego Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się w naszej parafii, kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej. Po Mszy św. odbędzie się nauka.

10.Zachęcam do lektury dwutygodnika  Pielgrzyma, Wzrastania, W rodzinie, Misjonarza  oraz  Małego Pielgrzyma,  które można nabyć u  ministrantów przy wyjściu  z kościoła.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)