1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:

2.Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na inwestycje związane z budową kościoła.

3.W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na koszty remontu w Bazylice Katedralnej i budynku Seminarium Duchownego, jak usłyszeliśmy w liście księdza biskupa diecezjalnego, zarazem wszystkim składa serdeczne „Bóg zapłać”.

4.We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

5.W tym dniu obchodzimy w kościele Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszam wszystkich chorych i starszym wieku na Mszę św. o godz. 17.00, którą odprawię w ich intencji, a zarazem udzielę sakramentu Namaszczenia Chorych. (Proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła).

6.W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

7.W tym dniu wspominamy też świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Dzisiaj wspominany jest jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył.

8.Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę (15.02) po Mszy o godz. 11.30 w naszym kościele. W razie niedogodności, prosimy o indywidualnie zgłoszenie się w innym terminie. Kandydatami mogą być chłopcy już od 1 klasy szkoły podstawowej.

9.Również dziewczynki i chłopców pragnących śpiewać w naszej scholi zapraszam w każdą sobotę o godz. 13.00 do małego kościoła.

10.W najbliższą sobotę (15.02) zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania klas VII na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy na naukę do bierzmowania.

11.Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku przy rozliczeniach za ubiegły rok. Wystarczy w odpowiednich polach zeznań podatkowych PIT-36 i PIT-37 wpisać numer: KRS 0000252333 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.

12.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie”. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

13.Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Opatrzności Bożej.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

2. Dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na inwestycje związane z budową kościoła.

3. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na koszty remontu w Bazylice Katedralnej i budynku Seminarium Duchownego, jak usłyszeliśmy w liście księdza biskupa diecezjalnego, zarazem wszystkim składa serdeczne „Bóg zapłać”.

4. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

5. W tym dniu obchodzimy w kościele Dzień Chorego. Z tej racji na Mszy św. o godzinie 17.00, osoby doświadczone chorobą i osoby w podeszłym wieku będą mogły przystąpić do sakramentu Namaszczenia Chorych (proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła).

6. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

7. W tym dniu wspominamy też świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Dzisiaj wspominany jest jako patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył.

8. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi jako ministranci zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę (15.02) po Mszy o godz. 11.30 w naszym kościele. W razie niedogodności, prosimy o indywidualnie zgłoszenie się w innym terminie. Kandydatami mogą być chłopcy już od 1 klasy szkoły podstawowej.

9. Również dziewczynki i chłopców pragnących śpiewać w naszej scholii zapraszam w każdą sobotę o godz. 13.00 do małego kościoła.

10. W najbliższą sobotę (15.02) zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania klas siódmych na Mszę św. o godz. 17.00.

11. Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku przy rozliczeniach za ubiegły rok. Wystarczy w odpowiednich polach zeznań podatkowych PIT-36 i PIT-37 wpisać numer: KRS 0000252333 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.

12. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie”. Zachęcam serdecznie do czytania prasy katolickiej.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz wstawiennictwa Opatrzności Bożej.