1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

2.W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona.
Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo gromnic.  O godz 11,30 podczas Mszy św. pobłogosławimy gromnice dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.

3.W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II  już 24. z kolei Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą ofiarujemy te osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.  Dzisiejsze ofiary z tacy są wyrazem wdzięczności dla osób życia konsekrowanego, zwłaszcza klauzulowego, które w cichości i odcięciu od świata otaczają nasz wszystkich nieustanną modlitwą. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarę na ten cel.

4.W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5.Tego dnia, jak w każdą środę, zapraszam po Mszę św. na naukę rodziców i chrzestnych dzieci,  które w najbliższą niedzielę zostaną włączone przez sakrament chrztu św. do wspólnoty Kościoła.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

• w czwartek - podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlić się będziemy w intencji naszego  Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz o powołania do stanu kapłańskiego,  zakonnego i misyjnego,
  • w  piątek - podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
  • Od godz. 16.30 można skorzystać  z  sakramentu pokuty (zapraszam  do ofiarowania  Komunii św. w intencji  IX  pierwszych piątków miesiąca).
  • Chorych  i starszych wiekiem odwiedzę z posługą sakramentalną  w godzinach od 10 tej do 14 tej.

7.W piątek na Mszy św. do Serca Pana Jezusa o godz. 17.00  będę modlił się  w intencji wszystkich rodzin,  które odwiedziłem z Bożym błogosławieństwem podczas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich – kolędy.

8.Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

9.Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

10.Jutro Msza św. będzie rano o godz. 9.00.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)