1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umac­niali pokój i sprawiedliwość na świecie.

2.Dzisiejszą III niedzielę zwykłą Ojciec święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis ustanowił od tego roku Niedzielą Słowa Bożego.

3.W środę, 29 stycznia przypada 100. rocznica powrotu Tucholi do macierzy. Msza święta w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi o godz. 12.00,  na którą zapraszam również naszą parafię.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
-28 stycznia św. Tomasza z Akwinu
-31 stycznia św. Jana Bosko, założyciel zgromadzenia salezjanów

5.W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas  każdej Mszy świętych będzie poświęcenie świece. Natomiast na Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

6,Z racji Dnia Życia Konsekrowanego ks. Biskup Diecezjalny zaprasza całą diecezję w sobotę (1 lutego) na Mszę św. o godz. 11.00 do katedry Pelplińskiej,  którą będzie sprawował Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Podczas tej Eucharystii, w łączności z Biskupem Rzymu, nastąpi odnowienie ślubów osób konsekrowanych,

7.Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską – zwaną tradycyjnie „kolędą”. Wraz z modlitwą pragnąłem przynieść każdej Rodzinie  Boże błogosławieństwo.

8.W tym tygodniu we wtorek ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich.  W środę  odwiedzę tych parafian, którzy wcześniej nie mogli przyjąć kolędowego błogosławieństwa, a mają takie pragnienie. Chęć przyjęcia duszpasterza można zgłaszać w biurze parafialnym. Za wspólne kolędowanie, życzliwość, okazaną dobroć, gościnność  oraz złożoną ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zebraną ofiarę w całośći przekazuję na pokrycie kosztów instalacji centralnego ogrzewania nowej plebanii.  Pragnę podzielić się również dobrą wiadomością, że w przyszłym miesiącu rozpoczniemy instalację ogrzewania nowego kościoła. W intencji rodzin, które odwiedziłem na kolędzie odprawię w I piątek miesiąca (7 lutego) do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom z racji rozpoczętych ferii zimowych życzę udanych ferii i opieki Matki Bożej oraz szczęśliwego powrotu.

9.W poniedziałek, 3 lutego,  na  Mszy św. o godz. 17 .00 , z racji wspomnienia św. Błażeje,  odbędzie się  błogosławieństwo 10.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)