1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umac­niali pokój i sprawiedliwość na świecie.

2.Ewangelia II niedzieli, czasu zwykłego, bardzo przypomina tę z poprzedniej. Nawiązuje do tego samego wydarzeniasceny chrztu Jezusa nad Jordanem. Tym razem jednak to nie opis sytuacji, ale świadectwo Jana o tym wydarzeniu. W dzisiejszej Ewangelii  uderza pokora Jana Chrzciciela. Czy my, jako chrześcijanie, jesteśmy świadkami Jezusa czy próbujemy stawiać się w roli właścicieli Boga?  Jesteśmy  tylko uczniami tego, który przyszedł dla zbawienia świata.

3.W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

4.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”, zapewniając o pamięci
w modlitwie ze strony obdarowanych.

5.We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6.W najbliższą  środę przypada 22 dzień miesiąca. Zapraszam  na nabożeństwo  do św. Rity, które rozpoczniemy poświęceniem  róż św. Rity po Mszy św. o godz. 17.00.  Nabożeństwo kończy się błogosławieństwo lourdzkim z monstrancją.

7.W sobotę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy  również i my kroczyć wiernie po drogach wiary.

8.W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

9.W najbliższą  sobotę,  25 stycznia br., zapraszam uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej na spotkanie popielgrzymkowe po Mszy św. o godz. 17.00 w  małym kościele.

10.W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Obecność podczas kolędy jest  wyrazem świadectwa naszej wiary  i pragnienia przyjęcia błogosławieństwa dla nas samych i naszych bliskich. Kolędy w dni powszednie od godz. 16.00   oraz  w soboty i niedziele  od  godz.  15.00 do ok. godz. 20 tej. (Szczegółowy plan kolęd został wywieszony w  przedsionku  oraz na tablicy  ogłoszeń).

11.Z racji odwiedzin duszpasterskich Msze Święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko o godz. 9.00, a w soboty bez zmian o godz. 17.00. (Jeśli pora ranna nie odpowiada  prosiłbym o wcześniejsze ustalenie innego terminu Mszy św.)

12.Pamiętajmy też o tych, którzy obchodzą swoje jubileusze ślubne oraz imieniny i urodziny. Zapewniamy ich o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

13.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: polecam nowy numer „Pielgrzyma” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym” i  dwutygodnik „W Rodzinie”.  Są też inne  czasopisma o treści misyjnej i młodzieżowej.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)