1.Obchodzimy dzisiaj w kościele święto Chrztu Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem.

2.Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3.W dzisiejszą niedzielę,  w 2 miesiąca,  serdecznie dziękuję za modlitwy za przyczyną  św. Faustyny do Bożego miłosierdzia w intencji budowy kościoła  oraz wszystkich  ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za  kolektę z dzisiejszej  niedzieli na wykańczanie naszej świątyni.

4.W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5.W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno.

6.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy o godz. 9,oo.

7.Uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe  w sobotę 25 stycznia br., po Mszy św. o godz. 17.00 w  małym kościele.

8.Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na zewnątrz w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Dziękuję za serdecznie przyjęcia w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  jest przeznaczona na wykańczanie naszej świątyni .

9.Z racji odwiedzin duszpasterskich Msze Święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko o godz. 9.00, a w soboty bez zmian o godz. 17.00. (Jeśli pora ranna nie odpowiada  prosiłbym o wcześniejsze ustalenie innego terminu Mszy św).

10.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)