1.Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2.Jutro, w poniedziałek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też świętem Trzech Króli. W tym dniu w kościele pobłogosławi się kadzidło i kredę, którą  piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary. Mszy Święte będą jak w niedzielę.

3.W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

4.Zapraszam  serdecznie wszystkich na kolejny Orszak Trzech Króli, który odbędzie się  6 stycznia w Tucholi. godz. 12.50 nastąpi formowanie Orszaku na placu Wolności. Następnie o godz. 13.00 wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na halę OSiRu, gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli,  a po nim wspólne zabawy które poprowadzi wodzirej Marceli Matecki.  Parafia Bożego Ciała - kolor niebieski, parafia św. Bartłomieja - kolor czerwony. Nasza parafia Opatrzności Bożej i parafia św. Jakuba- kolor zielony

5.W środę nowenna  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9.00.

6.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7.Za tydzień przypada też  druga niedziela w miesiącu. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła  oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościoła.

8.Rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwaną kolędą. Obecność podczas kolędy jest  wyrazem świadectwa naszej wiary  i pragnienia przyjęcia błogosławieństwa dla nas samych i naszych bliskich. Kolędy w dni powszednie od godz. 16.00   oraz  w soboty i niedziele  od  godz.  15.00 do ok. godz. 20 tej. (Szczegółowy plan kolęd został wywieszony w  przedsionku  oraz na tablicy  ogłoszeń).

9.Z racji odwiedzin duszpasterskich Msze Święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku tylko o godz. 9.00, a w soboty bez zmian o godz. 17.00. (Jeśli pora ranna nie odpowiada  prosiłbym o wcześniejsze ustalenie innego terminu Mszy św).

10.Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy też o tych, którzy obchodzą swoje jubileusze i osobiste uroczystości. Zapewniamy ich o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam nowy numer Pielgrzyma oraz dla dzieci Mały Pielgrzym oraz inne czasopisma o treści misyjnej i młodzieżowej

12.Plan  kolęd  2020 :

2 stycznia czwartek

ul. Łowiecka

3 stycznia      piątek

ul. Żwirowa i  ul. Tucholczyka

4 stycznia      sobota

Nad Brdą

5 stycznia     niedziela

al. 700lecia  (tylko nr parzyste)

6 stycznia     poniedziałek

Trzech Króli