1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2.We wtorek, 31 grudnia, zapraszam o godz. 16,00 na  nabożeństwo dziękczynno-przebłagalnego. Podziękujemy Opatrzności Bożej za odebrane dobro i przeprosimy  za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i bliskimi. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

3.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w I czwartek miesiąca - modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne  oraz I piątek miesiąca -  modlić się będziemy do Serca Jezusa z przebłaganiem za grzechy nasze i całego świata. Natomiast w I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15.00 do  kaplicy sióstr Elżbietanek w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia” (modlić się będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin).

4.W Uroczystość Trzech Króli (Objawienie Pańskie)  zapraszam serdecznie na kolejny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 12.50 formowaniem Orszaku na placu Wolności, a o godz.13.00 wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na halę OSiRu, gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli a po nim wspólne zabawy (nasza parafia wyznaczony ma kolor zielony wraz z parafią św. Jakuba)

5.Wizytę duszpasterską zwaną – kolędą rozpoczniemy w naszej parafii po Nowym Roku, tj. od 2 stycznia 2020 r. Niech obecność nasza podczas kolędy będzie wyrazem świadectwa naszej wiary  i pragnienia przyjęcia błogosławieństwa dla nas samych i naszych bliskich. W czasie kolęd od poniedziałku do piątku nie ma Mszy św. wieczornej. Wyjątek stanowi pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  Msze św., które wcześniej były zamówione na godziny wieczorne (oprócz soboty) będą odprawione rano o godz. 9.00.

6.Kolędy w dni powszednie od godz. 16.00   oraz  w soboty i niedziele  od  godz.  15.00. (Szczegółowy plan kolęd został wywieszony w  przedsionku  oraz na tablicy  ogłoszeń).

7.Dzisiaj  też  zapraszam do parafii Bożego Ciała na koncert kolęd pt. „I jasność nastała” w wykonaniu chórów: Camerata i Imo Pectore pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej.

8.Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy w tym tygodniu o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

9.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam nowy numer Pielgrzyma oraz dla dzieci Mały Pielgrzym oraz inne czasopisma o treści misyjnej i młodzieżowej

10. Plan kolęd rpk 2020

2 stycznia czwartek

ul. Łowiecka