1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

2.W dzisiejszą  niedzielę przypada 22 dzień miesiąca grudnia.  Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż św. Rity o godz. 18.00 w dużym kościele

3.W poniedziałek o godz. 18.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

4.Również w poniedziałek, 23 grudnia. odwiedzę  chorych od godz. 10.00.

5.Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki  -  Mszy Świętej o północy z wtorku 24 grudnia / na środę  25 grudnia w dużym kościele.

6.Przed pasterką zapraszam na nabożeństwo Adwentowe, które rozpoczniemy 5 minut przed północą.

7.W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

8.W czwartek, w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

9.W piątek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę święto św. Młodzianków Męczenników.

10.W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy świętych małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

11.Tego dnia zapraszam do kościoła Bożego Ciała  o  godz. 16.00  na „Koncert kolęd ” w wykonaniu chóru Camerata i Imo Pectore.

12.Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. w dni powszednie będą ponownie o godz. 17,oo.

13.W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na ten i przyszły  rok 2020 oraz nabywać opłatek wigilijny.

14.Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku, tj. w czwartek 2 stycznia 2020 r.

15.Już dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejny Orszak Trzech Króli,  który odbędzie się  w Tucholi, 6 stycznia. O godz. 12.50 nastąpi Formowanie Orszaku na placu Wolności. Następnie o godz.13.00 wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na halę OSiRu, gdzie nastąpi pokłon Trzech Króli, a po nim wspólne zabawy, które poprowadzi wodzirej Marceli Matecki. Parafia nasza, podobnie jak w zeszłym roku,  zakładamy kolor zielony razem z parafią św. Jakuba.

16.Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

17.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.  Szczęść Boże.