1.Dzisiaj III niedziela Adwentu zwana też niedzielą  radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2.Pragnę dzisiaj serdecznie podziękować za modlitwy w intencji budowy naszego kościoła w zeszłą niedzielę oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za złożoną kolektę oraz ofiary od rodzin z ostatniego tygodnia miesiąca na sumę 4 786  zl .

3.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na rzecz  Stolicy Apostolskiej.

4.Wszystkich parafian, a nade wszystko dzieci Komunijne i najmniejsze z  lampionami oraz młodzież do Bierzmowania zapraszam do  udziału w roratach, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 z racji spowiedzi Adwentowych w naszym dekanacie. Msze św. wieczorne i nabożeństwa będą o  godz. 18.00). Dzieci, jak zawsze zapraszam w poniedziałek, środę i piątek,  a młodzież do Bierzmowania we wtorek i czwartek.

5.Aby nadchodzące Święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej, zapraszam do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę, 18 grudnia, od godziny 16.00 do 18.00 (z przerwą od godz. 17.00 do 17.30).

6.W niedzielę przypada 22 dzień miesiąca grudnia.  Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż św. Rity o godz. 18.00 w dużym kościele

7.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzając świece na stół wigilijny. W biurze parafialnym są świece po 8 zł . Są też małe i duże kalendarze na 2020 r., opłatek wigilijny oraz piękna książeczka pt. „Bóg się rodzi. zwyczaje i tradycje”, która poza informacjami o tradycjach bożonarodzeniowych zawiera teksty kolęd

8.W poniedziałek 23 grudnia odwiedzę z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem od godz. 10 do 14 tej.

9.Parafia nasza organizuje w przyszłym roku (16 do 25 września) wyjazd autokarem do Chorwacji i Medjugorie. Osoby zainteresowane proszę o wstępne wpisywanie się na listę uczestników po każdej Mszy św. w dni powszednie,  niedziele  i  święta . Bliższe dane w gablotce i w przedsionku kościoła.

10.Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej.

11.Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.  Szczęść Boże.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)