1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

2.Dzisiaj już II Niedziela Adwentu. Zapraszam do udziału w Roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 17.00 (od poniedziałku do piątku). Dzieci  klas od I  do  III szkoły podstawowej włącznie uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek, środę i czwartek,  natomiast młodzież klas VII i VIII we wtorek i piątek.

3.Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia.

4.W dzisiejszą drugą niedzielę  miesiąca serdecznie dziękuję z modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać również za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na budową kościoła.

5.Już po raz dwudziesty, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce na ten cel są składane  ofiary do puszek.

6. ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez wigilijne świece Caritas.

7.Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

8.W tym tygodniu serdecznie zapraszam na spotkania wigilijno – opłatkowe  po Mszy św. wieczornej na plebanię :

• w środę Różę św. Faustyny
  • w czwartek Różę św. Rity
  • w piątek Różę Fatimską
  • w sobotę spotkanie opłatkowe ze scholą parafialną
  • w niedzielę o godz. 16 – tej Radę Parafialną i Ekonomiczną oraz Poradnictwo Rodzinne.

9.Zachęcamy do lektury Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze diecezjalne na rok 2020 oraz zaopatrzyć się  w opłatki wigilijne  i  świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Za małą świecę składamy ofiarę  8 zł.

10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)