1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

2.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przyszedł do nas w tajemnicy Wcielenia i ponownie przyjdzie przy końcu świata. Zapraszam do udziału w Roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 17.00 (od poniedziałku do piątku). Dzieci  klas od I  do  III szkoły podstawowej włącznie uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek, środę i czwartek,  natomiast młodzież klas VII i VIII we wtorek i piątek.

3.W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym zapraszam do wspólnej modlitwy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.

5.Natomiast w pierwszy piątek miesiąca modlitwy nasze zanosić będziemy do serca Pana Jezusa, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16,3o.

6.Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę (07.12) od godz. 10 do 14.

7.W tym tygodniu wspominamy:
-03 grudnia (pn.) wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
-07 grudnia (sob.) wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

8.W przyszłą niedzielę, na mocy specjalnego pozwolenia Stolicy Apostolskiej udzielonego Polsce, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

9.Tego dnia przypada VII rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.

10.Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

11.W przyszłą niedzielę przypada też Dzień modlitwy oraz pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek.

12.Za dwa tygodnia kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

13.Zachęcamy do lektury Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze diecezjalne na rok 2020 oraz zaopatrzyć się w świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. Za świece składamy ofiarę  8 zł.

14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)