1.W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia

2.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny.

3.Za tydzień I Niedziela Adwentu, początek nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To początek trzyletniego programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii rozumianej jako tajemnica wyznawana, celebrowana i świętowana. W tym pierwszym roku zostaniemy zaproszeni do udziału w tajemnicy Wieczernika, dnia ustanowienia przez Chrystusa wielkiej tajemnicy naszej wiary, aby na nowo przyjąć dar Eucharystii i pogłębić wiarę w realną obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ołtarza.

4.W Adwencie serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy I,  II  i III oraz młodzież do bierzmowania klas VII, VIII. Dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6.Również w środę – po nowennie -  zapraszam rodziców naszej scholii oraz ministrantów na spotkanie organizacyjne dotyczące wakacji  letnich w 2020 r.

7.W sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

8.W sobotni wieczór o godz. 17.00 rozdzwonią się też dzwony na zakończenie starego,  a zarazem na rozpoczęcie nowego roku kościelnego.

9.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Adwentowych Dniach Skupienia „Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1, 5), które odbywać się będą od 29 listopada do 1 grudnia. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Rekolekcje zaczynają się w piątek 29 listopada o godz. 18.00. Recepcja w Collegium Marianum będzie czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

10.Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” . W biurze parafialnym  są już  piękne  kalendarze  diecezjalne małe, duże i duże 3 częściowe składane  na rok 2020.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)