1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

2.Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej. Natomiast we wtorek zapraszam do modlitwy w intencji powołań.

3.We wtorek  serdecznie zapraszam na adorację i modlitwę o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne . Nasze czuwanie modlitewne rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszam nade wszystko starsze osoby,  które mogą dojść do kościoła za widnego. Wszystkich parafian,  którzy znajdą trochę czasu zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu, którą  rozpoczniemy zaraz po Mszy św., a zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00na którym  zawierzymy Matce Częstochowskiej rodziny naszej parafii z prośba o zrodzenia powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. W czasie trzech godzin adoracji będą przewodniczyły 3 Róże Różańcowe. Serdecznie proszę o podzielenie czasu  60 minut w każdej Róży na 5 grup po cztery osoby czuwania od nr 1 (z listy) do 20,  a więc pierwsze 12 min  nr 1 do 5, następne 12 min nr 6 do 10  i dalej  nr 11 do 15  i ostatnia grupa  nr 16  do 20 (wskazana kolejność dotyczy wszystkich  Grupach Różańcowych). Czuwanie rozpoczyna, jako 1 Róża Miłosierdzia Bożego (od 18 do 19), następnie Róża Fatimska (od 19 do 20) oraz Róża św. Rity (od 20 do 21).

4.Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

5.W najbliższy piątek zapraszam na nabożeństwo do św. Rity, które jak zawsze odprawimy 22 dnia miesiąca o godz. 17.00. Po modlitwie w intencjach przedłożonych za przyczyną św. Rity będzie błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

6.W tym tygodniu przypadą wspomnienia:

• 18 XI św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

• 22 XI – św. Cecylia (III w.) patronka muzyki i śpiewu

7.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 17.00

8.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych.

9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)