1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

2.Jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczona na  budową kościoła. Składam też serdeczne Bóg zapłać za ofiary indywidualne od rodzin w ostatnim tygodniu miesiąca.

3.Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.

4.W środę o godz. 17.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy i Różaniec Fatimski

5.W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.

6.Jutro, 11 listopada wspominamy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Z  tej racji w kościele  Bożego Ciała o godz.  15.00  zostanie odprawiona   msza św.  w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców powiatu tucholskiego, na którą serdecznie zapraszają Starosta Tucholski oraz Burmistrz Tucholi. . Po mszy przemarsz  do Mauzoleum Pomordowanych w Rudzkim Moście.

7.W poniedziałek wspominamy również  w liturgii św. Marcina z Tours. Parafia w Gostycynie obchodzi swój doroczny odpust ku czci św. Marcina. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.15.

8.Młodzież do Bierzmowania klas VIII i VII ma w każdą sobotę spotkania Formacyjne  o  godz. 17.00.

9.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

10.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika   „Pielgrzyma”  oraz „W Rodzinie”. Można kupić piękne  kalendarze   diecezjalne  na rok 2020 (duże,  małe i trzyczęściowe   rozkładane).

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)