1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

2.W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

3.W dzisiejszą niedzielę przypada ostatni w tym roku dzień Fatimski. Nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. (proszę przynieść świece).

4.Dziękuję w dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca za modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę budowlaną.

5.Trwa październik – miesiąc różańcowy. Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00.

6.W środę o godz. 18.00   zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z Różańcem.

7.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

8.Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klasy siódmej i ósmej w przyszłą sobotę (19.10) rozpoczynamy wspólnym Różańcem i Mszą św.  o godz. 18.00.

9.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

10.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)