1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

2.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki  jednorazowe w dni powszednie na Mszy św. o godz. 17.00 .

3.Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
- 4 listopad wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa
- 07 listopad I Czwartek miesiąca
- 09 listopad święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

5.W środę zapraszam o godz. 17.00 na Nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy

6.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam na wspólną  modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest również na  budową kościoła.

7.W przyszłą sobotę odwiedzę również chorych i starszych z posługą sakramentalną w godzinach od  10  do  14 tej.

8.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w każdą sobotę na Mszę św. o godz. 17.00. Zaraz  po Mszy św. spotkanie formacyjne.

9.Dzisiaj (3 listopada) o godz. 13.00 będzie transmitowana Msza św. z Bazyliki katedralnej w Telewizji Polonia.

10.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2020 (duże i małe).

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)