1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

2.Trwa październik – miesiąc różańcowy. Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00.

3.W środę o godz. 18.00   zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z Różańcem.

4.Dzisiejszą  niedzielą  rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy
o modlitwie w intencji misji. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji katolickich.

5.Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przyjmujących Komunię Świętą.

6.W najbliższy wtorek  przypada 22 dzień września.  Zapraszam wszystkich czcicieli  św. Rity na kolejne nabożeństwo  z poświęceniem róż  św. Rity po  Mszy  św. o godz. 18.00.

7.Również we wtorek przypada też wspomnienie Św. Jana Pawła II.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 18,00,  a nade wszystko dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz dla ich rodziców.

8.Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 27.10.2019 r.  na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „III Rodzinny bal świętych". W programie wiele gier, zabaw, konkursów. Prosimy szczególnie dzieci o przedstawianie postaci świętych. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny.

9.Kartki na tzw. „wypominki” jednorazowe i na Mszę św. zbiorową, która zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny o godz. 17.00 można skladać przy chrzcielnicy w małym kościele, a w niedzielę w dużym kościele  do kosza przy ołtarzu. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie kartek.

10.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

11.W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

12.Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze (nad morzem). Szczegóły na plakacie, stronie www.rodzinydiecezjipelpIinskiej.pl i na naszej stronie internetowej.

13.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” ,  a także kalendarze ścienne na rok 2020.

14.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)