1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

2.Październik w tym roku został ustanowiony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać w intencji misji, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne.Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Po Różańcu zawsze będzie Msza św.

3.Różaniec w wyznaczone dni będą prowadzony przez   grupy stanowe, tj.:  dzieci, młodzież oraz Róże Różańcowe

4.W środę o godz. 18.00 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W przyszłą niedzielę (13 października) przypada rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. Nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. (proszę przynieść świece).

6.Również w przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

7.Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski, który jest pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Podczas Dnia Papieskiego zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.

8.Zapraszam na uroczystą Mszę św. z okazji 20 - lecie działalności Hospicjum im. św. Małgorzaty  w Tucholi,  która zostanie odprawiona w sobotę    12 października o godz. 10. 00 w kościele Bożego Ciała.

9.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

10.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.