1.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej Różańcowej. Październik w tym roku został ustanowiony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać w intencji misji, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne. Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Po Różańcu zawsze będzie Msza św.

2.Różaniec w wyznaczone dni będą prowadzony przez   grupy stanowe, tj.:  dzieci, młodzież oraz Róże Różańcowe.

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
  • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. (Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 17,3o)
  • również w piątek w godzinach od 10  do14-tej  odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
  • w I sobotę  o godz. 15.00 zapraszam na Promienie Miłosierdzia przy figurze św. Jana Nepomucena  (na rogu ulicy Głównej i Polnej)

5.W sobotę, od godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, na który zapraszam członków poszczególnych Róż Różańcowych (proszę o zgłaszanie się osób na wyjazd do zelatorek  poszczególnych Róż)

6.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

7.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)