1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

3.Każdego 22-go dnia miesiąca modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo św. Rity. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych wraz z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 .

4.Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszam  na krótkie spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej,  które odbędzie się w naszej parafii  w przyszłym  roku  dnia 7 czerwca,  tj. w Uroczystość Trójcy Świętej (w niedzielę przed Bożym Ciałem).

5.W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego, w piątek - św. Wincenty A’ Paulo oraz  w sobotę - św. Wacław, męczennik.

6.Na nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam w każdą  środę  po Mszy św. o godz.  18.00 .

7.W przyszłą  sobotę ,  tj. 28 września,  o godz. 18.00  zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania klasy VIII,  VII  i  VI.

8.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

9.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)