1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.W środę przypada święto św. Stanisława Kostki. Na Mszę świętą o godz. 18.00  zapraszam  młodzież, która ma przystąpić do bierzmowana w roku 2020  oraz nowych kandydatów z klas VII. Nowi kandydaci w przyszłą sobotę podczas Mszy świętej o godz. 18,00 złożą stosowne deklaracje.

3.W środę  po Mszy św. zapraszam również  na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W sobotę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji w niedzielę przypada uroczystość odpustowa w parafii Zdroje. Suma odpustowa ku czci św. Mateusza zostanie odprawiona w niedzielę 22 września o godz. 11.30.

5.Spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do pierwszej spowiedzi oraz Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

6.Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę  w intencji budowy kościoła oraz ofiarodawców i darczyńców w ubiegłą niedzielę. Kolekta inwestycyjna wyniosła  3 943 zł.

7.Serdecznie dziękuję za dzisiejszą modlitwę  w intencji naszego Seminarium Duchowego w Pelplinie  oraz dzisiejszą  kolektę przeznaczoną na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

8.W przyszłą  sobotę ,  tj. 21 września,  o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe w dużym kościele wszystkich, którzy biorą udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej  dnia 5 października .

9.Za tydzień w niedzielę  przypada 22 dzień września.  Zapraszam wszystkich czcicieli  św. Rity na kolejne nabożeństwo  z poświęceniem róż  św. Rity po  Mszy  św. o godz. 18.00.

10.Zachęcam do czytania prasy religijnej, a nade wszystko do  ostatniego  numeru  "Pielgrzyma"   i" W rodzinie" którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)