1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

3.W dzisiejszą , drugą niedzielę miesiąca, dziękuję wszystkim za  modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny.  Składam też serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę i ofiary od rodzin składane w ostatnim tygodniu miesiąca.

4.W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W  najbliższy piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Na procesję światła z Figurą Fatimską proszę o przyniesienie świeć.

6.W najbliższą sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Po Mszy św. o godz. 18.00 przejdziemy pod Krzyż Misyjny i tam odmówimy modlitwy przypisane do tej akcji.

7.Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8.W sobotę, 14 września na godz. 18.00 zapraszam młodzież rozpoczynającą przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania  z klasy  VII oraz młodzież klasy VIII.

9.W Biurze Parafialnym można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
  • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

11.W przyszłą niedzielę, 15 września modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchowego w Pelplinie. Również kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium.

12.Zachęcam do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)