1.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Dzisiaj też rocznica tragicznego mordu, którego dokonano w sposób bestialski w lesie Rudzkiego Mostu. Z tej racji, jak każdego roku, w pierwszą niedzielę września, serdecznie zapraszam na Mszę św. w intencji pomordowanych  w lesie Rudzkiego Mostu o godz. 16.00, której  będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

2.Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie 2 września, o godz.   8.00, a poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych będzie w niedzielę, 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.

3.Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 na Mszę św. szkolną w niedziele  o  godz. 11.30.

4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
  • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. (Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 17,3o)
  • również w piątek w godzinach od 10  do14-tej  odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
  • w I sobotę  o godz. 15.00 zapraszam na Promienie Miłosierdzia. Spotykamy się w Rudzkim Moście, przy pomniku  jenieckim z I wojny światowej.

6.W piątek, 6 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VIII, kontynuującą przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. zapraszam na  pierwsze spotkanie  młodzież klas VII, która rozpocznie swoją dwuletnią  formację przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

7.W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

8.Tydzień później, kolekta  z trzeciej niedzieli,  przeznaczona będzie na utrzymanie WSD w Pelplinie.

9.W Biurze Parafialnym, od wtorku , 3 września, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

10.Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny oraz  rok aktywnego życia chrześcijańskiego. Serdecznie zapraszam do formacji duchowej nie tylko dzieci i młodzież, ale  również i dorosłych. Pragniemy nie tylko przygotowywać się do I Komunii św. i Bierzmowania,  ale również w grupach ministrantów i  lektorów oraz grupie śpiewających w naszej scholii  parafialnej,  którą prowadzi p. Marzena ,  a spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 13.00 w kościele.   Serdecznie zapraszam o zapisywanie się do poszczególnych grup po każdej Mszy świętej.

11.Zachęcam do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)