1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2.Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary. które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Dla dzieci i młodzieży, to już ostatni tydzień wakacji. Wszystkim odpoczywającym w naszym mieście i w naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa .

3.Zbliża się kolejna rocznica tragicznego mordu, którego dokonano w sposób bestialski w lesie Rudzkiego Mostu. Z tej racji, jak każdego roku, w pierwszą niedzielę września (1  września) przed pomnikiem o godz. 16. oo zostanie odprawiana Msza Święta w intencji pomordowanych,  na  którą serdecznie zapraszam. Mszy św.  będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

4.W poniedziałek, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek Św. Moniki, w środę - Św. Augustyna, w czwartek - męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.

6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7.Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie 2 września, o godz.  8.00, a poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych będzie w niedzielę, 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8.W niedzielę 25 sierpnia w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi o godz. 19.00 odbędzie się finały koncert IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam  do udziału.

9.Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja.

10.Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozpoczął się drugi termin przyjmowania kandydatów, którzy proszeni są o zgłoszenie się do 13 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz złożenie dokumentów w rektoracie seminarium. Niezbędne informacje można uzyskać  na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie oraz plakacie w gablocie ogłoszeń.

11.Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak i osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Toruniu i w Pelplinie.

12.Zachęcam do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)