1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2.Chrystus ustawia nas dzisiaj w perspektywie swojego podwójnego przyjścia. Pierwsze przyjście dokona się w ostatnim momencie naszego życia, czyli w chwili naszej śmierci. Zaś drugie przyjście to będzie Jego uroczysty powrót w chwale na końcu świata, kiedy przyjdzie, aby sądzić żywych i umarłych. Aby jedno i drugie przyjście było dla nas owocne, powinniśmy już teraz do niego się przygotowywać. W ten sposób będziemy gotowi otworzyć bramy naszych serc, kiedy Jezus przyjdzie i zakołacze. W związku z tym – w środku lata – przypomina nam o potrzebie ciągłej gotowości na Jego przyjście i kształtowania postawy aktywnego czuwania.

3.W dzisiejszą niedzielę, 2  w miesiącu, dziękuję  bardzo wszystkim za modlitwę Koronki Miłosierdzia Bożego  w intencji  budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę przeznaczoną  na budowę  kościoła oraz za ofiary składane  od rodzin w ostatnim tygodniu miesiąca oraz za wszelką pomoc w pracach przy budowie kościoła.

4.We  wtorek 13  sierpnia  przypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Jej Różańcem  (proszę o przyniesienie świec). Po procesji zapraszam członków Róży Fatimskiej na nową plebanię.

5.W środę w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się poświecenie i błogosławieństwo zbóż,  ziół i kwiatów. W tę Maryjną uroczystość wpisuje się kolejna rocznica Cudu nad Wisłą.

7.W tym tygodniu patronują nam:  w środę - św. Maksymilian Maria Kolbe, a w sobotę - św. Jacek.

8.Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy podążają do tronu Królowej Polski na Jasną Górę w godzinie  Miłosierdzia o godz. 15.00  podczas Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

9.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” dla starszych oraz „Mały misjonarz” dla dzieci,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)