1.Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła w minioną niedzielę oraz zebraną kolektę 3852 zł na budowę kościoła. Za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

2.Dziękuję serdecznie za dzisiejszą wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w  I piątek między 10 a 14 ta.

4.W tym tygodniu przypadają Eucharystyczne dni miesiąca:

• I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby kapłańskiej i zakonnej,
  • I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 w kościele koronka do Miłosierdzia Bożego
  • I sobota miesiąca poświęcona jest Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.00 - nabożeństwo wynagradzające grzechy i zniewagi popełnione przeciwko Najświętszemu Sercu Maryi.

4.W tym tygodniu  obchodzimy wspomnienia:

• 29.07. – wspomnienie św. Marty
  • 30.07. – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
  • 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • 01.08. – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

5.W sobotę zapraszam o godz. 15.00 do pomnika Św. Małgorzaty na  akcję  „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy, by św. Małgorzata, Patronka Tucholi strzegła nas, wszystkich mieszkańców przed wszelkimi zagrożeniami.

6.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych. Zachęcam w tym czasie do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.

7.W dzisiejszą niedzielę kończymy XX Ogólnopolski Tydzień  św. Krzysztofa. Po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów oraz zbiórka do puszki w Akcji św. Krzysztof  1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

8.Jak każdego roku zapraszam do parafii Bożego Ciała w kolejne niedziele sierpnia o godz. 19.00 na Międzynarodowy Letni Festiwal Organowy Tuchola 2019. Pierwszy koncert odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 19.00.

9.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)