1.W tym miesiącu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

2.Dziękuję serdecznie za dzisiejszą wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców.  Dziękuję też za dzisiejszą kolektę, która jest   na dalsze prace budowlane naszej świątyni. Za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3.Jutro, w poniedziałek,   przypada  22 dzień  miesiąca, w którym zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Będzie to wyjątkowe nabożeństwo. Odbędzie się   uroczyste wprowadzenia do naszej świątyni sztandaru św. Rity oraz jego poświęcenie.  Po uroczystościach zapraszam wszystkich członków na spotkanie do sali parafialnej w nowej plebanii.

4.Od 21 do 28 lipca obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegóły akcji na plakacie. Po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie  pojazdów i ich użytkowników.

5.W czwartek, 25 lipca, w parafii św. Jakuba przypada 25 lecie parafii. Z tej racji  o godz. 17.00 będzie Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

6.W piątek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. W związku z tym zapraszam  do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Proszę  rodziny i sąsiadów osób chorych i starszych o pomoc w dotarciu do kościoła.

7.Zapraszam na piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,  która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia.

8.W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i albumy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma, a w nim o pielgrzymce rowerowej do Santiago de Compostela.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

Odczytanie podziękowania za wieloletnie posługiwanie organistowskie w naszej parafii.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)