1.W tym miesiącu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

2.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam na uroczystość Srebrnego Jubileuszu z racji 25 - lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, którego nasza parafia i Tucholski Ośrodek Kultury są organizatorami. Koncert Jubileuszowy rozpoczniemy Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja o godz. 16.00. Po  Mszy św. Koncert Galowy laureatów z wręczeniem Dyplomów, pucharów oraz nagród. Ukoronowaniem Koncertu Jubileuszowego będzie występ  znanych  artystów polskiej sceny Renaty Zarębskiej i Jacka Wójcickiego. Serdecznie zapraszam !

3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

4.W sobotę, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, Patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 18.00 w naszym kościele p.w. Opatrzności Bożej z aktem święcenia „Chleba św. Małgorzaty”.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
15.07.2019 – Św. Bonawertury, biskupa i doktora Kościoła
16.07.2019 – N.M.P. z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)
18.07.2019 – Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

6.W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7.Naszą comiesięczną modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców, z racji Uroczystości Jubileuszowych Festiwalu,  przenosimy na następna niedzielę, tj 3 miesiąca na dzień  21 lipca.

8.W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i albumy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma, a w nim o pielgrzymce rowerowej do Santiago de Compostela.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)