1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

2.W środę przypada święto św. Tomasza, Apostoła. Msza św.  o godz. 18.00.

3.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
  • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. (Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a zarazem odpustowej od godz. 17,3o)
  • również w piątek w godzinach od 10  do14-tej  odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
  • w sobotę godz. 15.00 Promienie Miłosierdzia przy krzyżu na Nowej Tucholi (w intencji rolników z naszego miasta i okolic o dobre,  urodzajne plony).

4.Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  7 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o,  której będzie przewodniczył ks. Paweł Orłowski – pierwszy kapłan z naszej parafii. Serdecznie zapraszam naszą scholę  parafialną, dzieci komunije oraz dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. (Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo).

5.Natomiast za 2 tygodnie, 14 lipca br.,  zapraszam na uroczystość Srebrnego Jubileuszu Festiwalu z racji 25 - lecia naszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Koncert Jubileuszowy rozpoczniemy Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja o godz. 16.00. Po  Mszy św. Koncert Galowy laureatów jubileuszowej edycji z wręczeniem Dyplomów, pucharów oraz nagród. Ukoronowaniem Koncertu Jubileuszowego będzie występ  bliskich nam wielkich artystów polskiej sceny Renaty Zarębskiej i Jacka Wójcickiego.

6.Z racji odpustu zapraszam codziennie na nowennę do Opatrzności Bożej, jako duchowe przygotowanie się do Uroczystości odpustowej o godz. 18.00. (Wyjątkowo w poniedziałek rano o godz. 9.00).

7.Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. Dodatkowe informacje na plakacie.

8.Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma.

9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje i urlopy był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)