1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

2.Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA składam serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję przede wszystkim rodzinom, które przygotowały  ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i  dzieciom komunijnym z tego roku i lat minionych. Dziękuję niosącym chorągwie i baldachim. Dziękuję p. katechetce, p. organiście i ministrantom oraz za nagłośnienie. Dziękuję za przyozdobienie domów na trasie procesji oraz wszystkim gościom i parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała.

3.Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy miłego i szczęśliwego wypoczynku. Pamiętajmy, że nie ma wakacji i odpoczynku od Pana Boga. Zapraszam w niedzielę i święta na Mszę św. gdziekolwiek będziemy na wakacjach.

4.Jutro  przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich solenizantach.

5.Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to w czwartek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6.Z racji oktawy Bożego Ciała zapraszam codziennie do czwartku włącznie na na Mszę św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

7.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

8.W sobotę przypada uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Każdy kto posługuje się krzyżem, różańcem lub medalikiem, poświęconym przez papieża lub biskupa i odmówi modlitwę Wierzę w Boga i Ojcze nasz może uzyskać odpust zupełny.

9.Za 2 tygodnie,  w pierwszą niedzielę lipca,  7 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Uroczysta Msza św. suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30,  której będzie przewodniczył pierwszy wyświecony kapłan z naszej parafii ks. Paweł Orłowski.  Już dzisiaj serdecznie zapraszam na tę uroczystość naszą scholę  parafialną,  dzieci komunije z tego roku i zeszłego oraz dzieci sypiące kwiatki.  Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo.

10.Jak każdego roku zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia.

11.Dzisiaj, jak każdego roku w tydzień po przyjęciu dzieci do I Komunii św., zapraszam na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Maryjnego w Bysławku  dzieci przyjęte do I Komunii św. w tym roku i w zeszłym roku z rodzicami  oraz wszystkich,  którzy pragną wziąć udział w naszej wyprawie rowerowej. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

12.U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” i „w Rodzinie”.

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)