1,Dzisiaj w kościele przypada Uroczystość Zesłania Ducha  Świętego, którą rozpoczyna publiczną działalność Kościół Chrystusowy. Duch Święty umacnia nas mocą 7 darów Ducha Świętego,  które każdy z nas otrzymuje mocą sakramentu Bierzmowania.

2.W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę oraz ofiary składane na budowę naszej nowej świątyni.

3.Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy dlatego wszystkich zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00.

4.Jutro i pojutrze tj. w poniedziałek  i wtorek o godz. 16.00 ostatnie obowiązkowe spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców (próba generalna)

5.W czwartek, 13 czerwca, zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo Fatimskie z procesją światła dookoła kościoła  (proszę o przyniesienie  świec).

6.W piątek odwiedzę chorych z posługą Sakramentalną w godz. od 10tej  do 14tej.

7.W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, odbędzie się przyjęcie dzieci do I Komunii św.  na sumie parafialnej o godz. 10.00. Dzieci z rodzicami i krewnymi zapraszam również po południu na nabożeństwo obrazków misyjne o godz. 16.00,  podczas którego rozdane będą pamiątkowych oraz poświęcenie dewocjonaliów.

8.Spowiedź dla dzieci Komunijnych  w piątek  o godz. 17.00. Po spowiedzi dzieci okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin.

9.Pragnę przypomnieć,  że czas spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej (obowiązującej mocą przykazań kościelnych) kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień (w naszej parafii jest to zawsze dzień przyjęcia dzieci do Uroczystej I Komunii św.).

10.W tym tygodniu w kościele obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala  oraz  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

11.U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

12.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)