1.Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.Jutro w poniedziałek 3 czerwca parafia nasza gościć będzie Telewizję TRWAM i Radio Maryja . Serdecznie zapraszam wszystkich, którym bliskie sercu jest Radio Maryja oraz Telewizja Trwam o godz. 17.30 do dużego kościoła skąd na żywo będzie transmitowana Msza św. Rodziny Radia Maryja,  której będzie przewodniczył ks. infułat Tadeusz Brzeziński z Pelplina  (dziekan Kapituły Katedralnej Pelplińskiej). Na uroczystej Mszy św. spotkają się wszystkie Parafialne i Regionalne Koła Radia Maryja,  którzy tworzą jedną wielką rodzinę RADIA  MARYJA w naszym kraju. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy są zaproszeni na darmowy ciepły poczęstunek do Amfiteatru z drugiej strony kościoła. Od godz. 21.30 do godz. 23.35  w Radio Maryja odbędą się  w studio przy naszej parafii rozmowy  niedokończone na temat  pobożności  w Borach Tucholskich.

3.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

4.Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św. recytowana.

5.Dzisiaj też obchodzimy po raz XII Święto Dziękczynienia. Z tej okazji po Mszach Świętych przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg Zapłać za ofiary.

6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (6 czerwca) - modlić się będziemy o dobre i liczne powołania do stanu  kapłańskiego. Misyjnego i zakonnego.
pierwszy piątek miesiąca (7 czerwca) - dzień modlitwy wynagradzającej za grzech świata przed Najświętszym Sakramentem. (Spowiedź św. od godz. 17.30).

8.W sobotę odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną w godzinach od 10 do 14.

9. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej.

10.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców.  Kolekta przeznaczona jest na dalsze prace budowlane naszej świątyni,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

11.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach przyjęcia na studia w roku akademicki 2019/2020.Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, winni do 11 lipca 2019 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną(umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie odpowiednie  dokumenty( por. ogłoszenia na plakacie).

12.U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym” oraz inne czasopisma misyjne i dla młodzieży.

13.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)