1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a więc klasy III , II  i  I  oraz młodzież do Bierzmowania zapraszam – na miarę możliwości każdego dnia. Jak każdego roku dzieci zapraszam z lampionami. Wyjątkowo we wtorek Msza św. roratnia będzie rano o godz. 10.

2.Rozpoczynamy dzisiaj kolejny Adwent naszego wyczekiwania na Nowonarodzonego.  Czas kolejnego po prostu czekania. W naszym życiu ciągle na kogoś albo na coś czekamy. Oczekiwanie dotyczy również naszej kondycji duchowej. Jest to postawa wyjątkowo aktualna w Adwencie, który przygotowuje nas na Jego powtórne przyjście przy końcu czasów. Przyjście Boga do nas jest wielkim wydarzeniem. Dlatego samo oczekiwanie na Pana zakłada naszą gotowość na spotkanie z Nim. Temu ma służyć nasza czujność.  Na co według wskazówek Jezusa musimy zwrócić uwagę? Chodzi o czujność i rozwój modlitwy, abyśmy wskutek swoistej znieczulicy na sprawy Boże nie zatrzymali się jedynie na troskach doczesnych. Patrzymy każdego dnia na niepewne ludzkie oczekiwania: żeby przedłużyć umowę o pracę, spotkać się z najbliższymi, doświadczyć zrozumienia czy otrzymać godziwą zapłatę za swój wysiłek. Uświadamiamy sobie również, że jako chrześcijanie przesuwamy się w kolejce do spotkania z Oblubieńcem. Potrzeba nam więc autentyczności i głębi w tym spotkaniu, a nie drogi na skróty. Rozpoczynając nowy rok kościelny i liturgiczny, bądźmy w szczególny sposób świadkami konkretnych gestów miłosierdzia wobec bliźnich. Podejmijmy pracę nad budzeniem czujności serca, porządkowaniem swoich pragnień, złych przyzwyczajeń czy przewrotnych myśli, nad eliminowaniem zaniedbań. Niech pomocą w otwarciu na kolejne łaski, jakie Bóg przygotował dla nas, staną się: medytacja tekstów biblijnych, poranne roraty, adwentowe ćwiczenia duchowe i dobrze przygotowana spowiedź.

3.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym zapraszam do wspólnej modlitwy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.

5.Natomiast w pierwszy piątek miesiąca modlitwy nasze zanosić będziemy do serca Pana Jezusa, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16,3o.

6.Również w pierwszy piątek  miesiąca  odwiedzę chorych w godzinach  od  10tej   do  14-tej.

7.W sobotę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8.W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

9.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

10.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec ( ofiara od 10 zł), na których umieszczono symbol Caritas. Świece te można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.

11.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)