1. W marcu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

2. Ewangelia dzisiejszej niedzieli przedstawia Boga bogatego w swoim miłosierdziu dla każdego z nas. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16)
Bóg nieskończenie kocha słabego człowieka. Izraelici często lekceważyli przymierze zawarte z Bogiem. Wierzyli, że skoro wybrał, ocali mimo grzechów. Zachowa swoją Jerozolimę i świątynię Przyszła jednak zasłużona kara. I my nieraz fałszywie rozumiemy Boże miłosierdzie. Bóg przebacza, gdy ktoś szczerze żałuje.
Współczesny człowiek nie chce przyznać się do swych błędów. Izraelici w niewoli umieli je uznać. Prosili Boga o przebaczenie. My też korzystajmy ze świętego czasu Wielkiego Postu. Zastanówmy się nad sobą. Przystąpmy do szczerej spowiedzi. Módlmy się za tych, którzy dawno u niej nie byli.
Radujemy się, że już za trzy tygodnie będzie Wielka Noc Zmartwychwstania. Uczestniczymy w Chrystusowym zwycięstwie nad grzechem i śmiercią. Bóg Ojciec w Chrystusie przeznaczył nas do dobrych czynów. Przygotował sytuacje, kiedy to możemy innym przekazywać Jego miłość. Korzystajmy z tych sposobności. Kiedyś mamy w niebie uczestniczyć w radości Chrystusa. Odpowiedzmy czynami na Boże wezwanie.
Bóg zapowiedział dzieło swego Syna. Na pustyni polecił ustawić wyobrażenie węża. Wtedy ukąszeni, patrząc na niego z wiarą, odzyskiwali zdrowie. My też odzyskujemy zdrowie duszy, patrząc z wiarą na krzyż Chrystusa. On poniósł hańbiącą Mękę, by nas odkupić. Od przyjęcia Jego nauki zależy los każdego człowieka.
Ojciec posłał Syna na świat nie po to, by potępiać. On chce zbawić wszystkich. Ale szanuje wolność każdego. Sąd dokonuje się już teraz. Człowiek przyjmuje lub odrzuca Boże słowo. Wybiera światło lub ciemność. Często wygodniej jest w ciemności. Módlmy się, by wszyscy weszli w krąg Bożego światła.

3. Dzisiaj, w 2 niedzielę  miesiąca,  dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców budowy. Dziękuję też za kolektę dzisiejszą  przeznaczoną na budowę świątyni.

4. Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową wspólną dla całej rodziny. Tym razem rozważania poprowadzą przedstawiciele Róż Różańcowych i Żywego Różańca. Zaraz po tym nabożeństwie Msza św. recytowana. (Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny).

5. W niedziele zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana. (Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny).

6. Zapraszam na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek, 16 marca 2018 r. Mszą św. o godz. 20.00, w Dziemianach. Ruszamy na trasę 28 km. Zapisy w po każdej Mszy św. w biurze parafialnym. Spotkaniu organizacyjnym odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 19.15 w parafii Bożego Ciała.  Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej EDK.

7. Serdecznie zapraszam na tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy już w najbliższą sobotę, tj. 17 marca o godz. 17.oo,  które poprowadzi o. Mirosław Kotowski ze Zgromadzenie Słowa Bożego (znanego w Polsce bardziej pod popularną nazwą - Misjonarze Werbiści. Już dzisiaj serdecznie proszę o zarezerwowanie w tych dniach swojego czasu na rekolekcje, które będą 1 raz w ciągu całego dnia, to jest rano o godz. 9.00 lub wieczorem o godz. 17.00. Zakończenie Rekolekcji  w środę, tj. 21 marca br.

8. Już dzisiaj zapraszam na spowiedź Wielkanocną,  która w naszej parafii odbędzie się we Wielki Poniedziałek, tj.26 marca br. od godz. 16.00  do  18.00  (z przerwą ½ godzinną od 17.00  do  17.30).

9. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

10. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie dzisiaj zaraz po Mszy św. o godz. 11,30.

11. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.

12. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonka Caritas będą w tym roku dostarczone do rodzin przez dzieci szkolne na religii w szkole, jako dar skarbonki rodzinnej dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia materialnego. Dar skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę  ( w czasie święcenia pokarmów).

13. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Wyjazd w sobotę, przed Niedzielą Palmową, 24 marca z Tucholi (kościół Bożego Ciała) o godz. 11.30, powrót ok. godz. 19.00. Koszt autokaru 20 zł.

14. Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza zainteresowanych uczniów na „Drzwi Otwarte” w sobotę 17 marca od godz. 10.00. Po reformie oświaty liceum jest publiczne. Dopłaca się tylko 100 zł za zajęcia dodatkowe.

15.Zachęcam do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)