1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: by chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

2. Dzisiaj, w 2 niedzielę miesiąca,  zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na dalsze  inwestycje związane z budową kościoła.

3. Dzisiaj obchodzimy w Polsce IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Możemy materialnie wspomóc prześladowanych chrześcijan składając ofiarę do puszek.

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003),
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231),
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914).

6. W dniu 11 listopada 2017 r. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla. Ogarnijmy go modlitwą, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski w prowadzeniu wspólnoty diecezji toruńskiej ku świętości.

7. W przyszłym roku po raz pierwszy w dniu 6 stycznia 2018 roku w naszym mieście zorganizowany będzie Orszak Trzech Króli, który organizują wszystkie tucholskie parafie z Tucholskim Ośrodkiem Kultury. Fundacja Orszak Trzech Króli jest pomysłodawcą tego wydarzenia (w tym roku zadeklarowało się do udziału ponad 600 miast). Fundacja ogłosiła konkurs pt. „Głosuj na wielbłąda i wygraj korony”. W tym ogólnopolskim konkursie miasto, które zdobędzie największą ilość głosów otrzyma wizytę prawdziwego wielbłąda. Głosowanie rozpoczyna się 14 listopada i trwa do 28 listopada. Głosować można tylko na stronie www.orszak.org. Zachęcamy do głosowania i wsparcia tej inicjatywy.

8. Za tydzień kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

9. Tak jak wcześniej zapowiadałem przed nami pielgrzymka łączona do sanktuariów Maryjnych, do Lourdes i Fatimy w łącznej cenie promocyjnej w zgłoszeniach do końca listopada  2885 zł w biurze parafialnym. Program szczegółowy na naszej stronie internetowej www.parafiarudzkimost.pl

10. Również w przyszłym roku organizujemy wyjazd do Medjugorie w dniach od 21 do 27 czerwca 2018 r. w cenie promocyjnej do końca listopada 1470 zł w biurze parafialnym.

11. Zapraszam do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma” z dodatkiem filmowym. Wśród stałych pozycji "Pielgrzyma" znajdują się wiadomości ze świata kultury, zdrowia, medycyny i kulinaria. Zachęcam też  do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.

12. Są też piękne kalendarze z sanktuariami naszej diecezji na 2018 - duże po 10 zl i małe po 5 zl.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.