1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

2. Dzisiejszą niedzielą przeżywamy jako  Niedzielę Misyjną, którą rozpoczynamy również Tydzień Misyjny.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się w od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na wspólny Różaniec zapraszam cale rodziny. Po Różańcu Msza św. recytowana.

4. Jutro, tj. w poniedziałek, 23 października, o godz. 18.00 na Mszę i spotkanie zaraz po Mszy św. rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum zapraszam Spotkanie to jest obowiązkowe.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z różańcem. Po Różańcu Mszą św. recytowana.

6. Najbliższy czwartek jest ostatnim w miesiącu,  który w naszej parafii jest czwartkiem grupy modlitewnej. Tym razem zapraszam na 18.00 grupę pielgrzymkową, która była w  Rzymie na modlitwę dziękczynienia.

7. W sobotę w liturgii przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. Dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji budowy naszego kościoła oraz  i w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców w ostatnią niedzielę, a zarazem dziękuję za złożoną ofiarę na budowę kościoła, która wynosiła 3 270 zł oraz ofiary indywidualne od rodzin oraz w kopertach pokolędowych na sumę 1 160 zł.

9. Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone kartki na „wypominki” jednorazowe i na Mszę zbiorową za zmarłych. Czytelnie wypisane kartki proszę wrzucać wraz z ofiarą do skrzyneczki obok. Wypominki Roczne można odnawiać i zamawiać tylko w Biurze Parafialnym.

10. Burmistrz Tucholi i parafie tucholskie zapraszają do Sali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „Rodzinny bal wszystkich świętych z Arką Noego”, w niedzielę, 29 października , o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi.

11. Parafia Bożego Ciała organizuje wyjazd na 40-te Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Bazylei w dniach 27 grudnia br. do 2 stycznia 2018 r.. W spotkaniu mogą wziąć udział młodzi w wieku od 16 do 35 lat. Zapisy wraz z wpłatą do końca listopada u ks. Dominika (nr telefonu podany na plakacie w gablocie przed kościołem). Koszt wyjazdu: 400zł i 60 euro.

12. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Pielgrzyma,  a dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Justyna Gulińska – Więckiewicz,   lat 47  oraz  Marian Głomski, lat 80. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.