1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odbywają się w październiku od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na wspólny Różaniec zapraszam cale rodziny. Po Różańcu Msz św. recytowana.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszam na wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – Bł. Wincentego Kadłubka; w piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego.

5. Z racji wyjazdu na pielgrzymkę parafialną do Rzymu chorych odwiedzę w 2 piątek miesiąca, tj. 13 października  – w godzinach od 10  do 14.

6. Również w piątek przypada ostatni dzień objawień Matki Bożej we Fatimie. Zapraszam na ostatnie nabożeństwo w tym roku oraz procesję ze światłami po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Również nasza modlitwa do miłosierdzia Bożego w intencji budowy kościoła oraz  ofiarodawców i darczyńców – z racji pielgrzymki w 2 niedzielę miesiąca – będzie tydzień później,  tj. 15 października.

8. W przyszłą niedzielę 15 października, jak każdego roku w niedzielę najbliższą wyboru na papieża naszego Rodaka Jana Pawła II (16 października 1978 r.) przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek, jako Papieski Fundusz wspierający uzdolnioną młodzież.

9. Za tydzień w niedzielę 15 października o godz. 11.30 zapraszam dzieci Komunijne z Różańcami do I Komunii św.,  które zostaną poświęcone.

10. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum zapraszam  w środę, 18 października, o godz. 19.00 w kościele (zaraz po Msza św. wieczornej). Spotkanie to jest obowiązkowe.

11. Burmistrz Tucholi i parafie tucholskie zapraszają do Sali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „Rodzinny bal wszystkich świętych z Arką Noego”, w niedzielę, 29 października , o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi. Bilety wstępu do nabycia w kasach TOK i OSiR w cenie 5 zł.

12. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Pielgrzyma,  a dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.