1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

2. W dzisiejsza niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie naszego kościoła, abyśmy doczekali się szczęśliwego dnia jego konsekracji oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję serdecznie również dzisiejszą kolektę na dalszą budowę kościoła.

3. Dzisiaj przypada też 13 dzień miesiąca, dlatego zapraszam na nabożeństwo Fatimskie oraz procesję światła ze świecami wyjątkowo o godz. 21.00 w godzinie Apelu Maryjnego,  aby duchowo łączyć się z naszymi pielgrzymami, którzy dzisiaj przybywają na Jasną Górę.

4. W poniedziałek, 14 sierpnia, przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego patrona ruchu trzeźwości narodu polskiego, a zarazem założyciela klasztoru i miasteczka Niepokalanowa pod Warszawą.

5. We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który nosi też nazwę Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00 oraz 11.30. Po każdej Mszy św. będą  pobłogosławione przyniesione  bukiety ziół, kwiatów i warzyw.

6. W tę uroczystość Maryjną  sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku.

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Rzymu od 30 września do 8 października.

9. Są do odbioru zdjęcia grupowe i indywidualne dzieci I Komunijnych  po każdej Mszy św.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

11. U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma: Pielgrzym,  Mały Pielgrzym,  W rodzinie,  Radio Maryja,  Wzrastanie i List naszej Pani.

12. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" przeczytać można, między innymi:

• tekst ks. Sławomira Kunki zatytułowany "Z Niepokalaną do Nieba'. Artykuł nawiązuje do przypadającego 15 sierpnia święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
  • "Cud czy nie cud"? to z kolei artykuł napisany przez Jana Hlebowicza. Autor, historyk z wykształcenia, pisze o różnych interpretacjach i sporach dotyczących Bitwy Warszawskiej.
  • Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale w ostatnich latach w Polsce powiększają się populacje zwierząt różnych gatunków.  Z jednej strony może to cieszyć, z drugiej przysparza sporo kłopotów zwłaszcza, gdy ludzie sami decydują o losie zwierząt. Więcej przeczytać można w artykule zatytułowanym "Dzika młodzież".
  • Ponadto w naszym diecezjalnym dwutygodniku są też stałe pozycje: felietony, kącik kulinarny, nowości ze świata medycyny i techniki. Przypominamy także o konkursie, w którym główną nagrodą jest pielgrzymka do Fatimy. Gorąco zachęcamy do czytania "Pielgrzyma".