1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. dziekanowi Grzegorzowi proboszczowi parafii św. Bartłomieja -  za odprawienie uroczystej Mszy św. odpustowej oraz budujące na duchu słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego, księżom gościom księżom seniorom.  Dziękuję za przygotowanie oprawy liturgicznej p. Marzenie z naszą scholą Aniołkami, p. katechetce Justynie oraz służbie liturgicznej. Dziękuję wam wszystkim,  którzy przybyliście do naszej świątyni, aby dziękować Opatrzności Bożej za całoroczną opiekę i prosić o dalsze potrzebne łaski na każdy dzień. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2. Rozpoczął się nowy miesiąc lipiec, w którym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

3. W poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary jest On autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary. Zapraszam na Mszę św, wieczorną o godz. 18.00.

4. We wtorek Msza św. będzie rano o godz. 9.00.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

6. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• w czwartek zapraszam do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • w piątek do modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata za przyczyną Serca Jezusowego . Tego dnia okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Msza św.

8. Również w piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalna od godz. 10.00.

9. Każdego roku w 2 niedzielę lipca odbywa się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w amfiteatrze leśnym w Rudzkim Moście. Również i w tym roku zapraszam za tydzień, tj. 9 lipca na godz. 16.00 do amfiteatru. Godzinę wcześniej o 15.00 zostanie odprawiona Msza św. z podziękowaniem z tegoroczny festiwal w intencji wszystkich uczestników oraz w intencji zmarłego Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego kompozytora i piosenkarza,  który w sposób szczególny był nam bliski, któremu zawdzięczamy piękny hymn naszego Festiwalu,  który został skomponowany w XV rocznicę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Zapraszam jeszcze raz wszystkich na tę Mszę św. To wszystko co możemy zrobić dla Niego jako wyraz naszej ludzkiej wdzięczności.

10. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła, byśmy doczekali szczęśliwego dnia jego konsekracji oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu od 30 września do 8 października.

12. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca -13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych w Tucholi będzie 2 i 23 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicachw salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacje udziela także przewodnik grupy, numer tel. dostępny jest na plakatach.”

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2017/2018. Trwa rekrutacja na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. (szczegóły na plakacie w gablocie).

14. Są do odbioru zdjęcia grupowe i indywidualne dzieci I Komunijnych  po każdej Mszy św.

15. U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma: Pielgrzym,  Mały Pielgrzym,  W rodzinie,  Radio Maryja,  Wzrastanie i List naszej Pani.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.