1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej.
O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Wyjątkowo w tym roku nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych i chlebków misyjnych będzie jutro, tj. w poniedziałek o godz. 16.00. W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 w naszym kościółku. Do udziału w nabożeństwach zapraszam wszystkie dzieci Komunijne z tego roku i zeszłego z rodzicami. Wyjątkowo w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję podczas Mszy św. o godz. 10,oo.

2. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych oraz  wszystkich chętnych  odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 18 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

3. We wtorek 13 czerwca, o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła dokoła kościoła (proszę o przyniesienie świec).

4. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do M. B. N. Pomocy.

5.W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie    się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła o godz. 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16,45 na plac przed kościołem .

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły na plakacie w gablocie).

9. Od 15 do 17 czerwca w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! V Warsztaty dla duszy”.
W sobotę (17 czerwca) o godz. 18.00 Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

10. Dzisiejsza niedziela jest też 2 niedzielą miesiąca, w którą zawsze modliliśmy się w intencji budowy kościoła. Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy i kolektę iwestycyjną przesuwamy na następną niedzielę (za tydzień),  a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca, tj. 18 czerwca.

11. Zapraszam już dzisiaj do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca -13 sierpnia. Spotkania pielgrzymkowe odbędą się  2 i 23 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45.

12. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”, do którego tym razem dołączona została książeczka "Przesłanie Fatimy". Kupując ją razem z "Pielgrzyma" płacimy tylko 4.50 zł.  Regularna cena książki to 9,90 zł.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.