1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

2. Trwa Wielki Post. Kościół Święty przypomina: Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni okresu postu i pokuty. W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele. Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca.

3. Czynami pokutnymi są:
– modlitwa
– jałmużna
– uczynki pobożności i miłości
– umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków
– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki. Post obowiązuje w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowe w Pelplinie.

5. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.oo i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 16.00 (Po tych nabożeństwach Msza św. recytowana).

6. W środę zapraszam o godz. 17.00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (Po Mszy św. można odebrać modlitwę do przyjęcia adopcji duchowej, którą odmówimy w sobotnią Uroczystość Zwiastowania N.M.Panny).

7. Dnia 25 marca w uroczystość Zwiastowania N.M.P obchodzić będziemy  „Dzień świętości życia”. Po Komunii św. przyjęcie nowych członków Duchowej Adopcji.

8. Także w sobotę (25 marca) Collegium Marianum, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, organizuje w godz. 10.00-13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Placówka zaprasza do Pelplina absolwentów gimnazjów wraz z ich rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej, mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie. Kontakt: tel. 58 536 49 32, www.collegiummarianum.pl

9. Młodzież naszej parafii, a  nade wszystko kandydatów do bierzmowania, zapraszam  do wzięcia udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Niedzielę Palmową; 9 kwietnia w Kościerzynie. Proszę ozgłoszenie imienne w biurze parafialnym).

10. Dnia 31 marca odbędzie się  kolejna już Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są dwie trasy drogi krzyżowej( Pierwsza 41 km, druga 28). Rozpoczęcie o godz.20.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego w Dziemianach. Więcej informacji u p. katechetki Justyny Zawiszewskiej.

11. W zakrystii można nabyć Puzzle o Sakramentach świętych. W każdym zestawie znajdują się 3 pudełka, a w każdym z nich poszczególne do ułożenia puzzle z sakramentami. Cena zestawu 100 zł.

Jutro , 20 marca o godz. 19.00, zapraszam na przedpremierowy film "Szare Anioły" do Tucholskiego Domu Kultury, po którym będzie możliwość spotkania z współproducentami filmu. Wstęp 10 zł.

12. Komenda Powiatowa Policji ostrzega szczególnie osoby starsze przed wyłudzeniami pieniędzy, różnymi metodami. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

13. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.