1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W najbliższą niedzielę, 5 lutego,  nasza parafia połączy się duchowo „Mostem Modlitewnym” z WSD w Pelplinie. Klerycy w tym dniu na miejscu w Pelplinie będą poznawać historię i specyfikę naszej parafii oraz modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej, a my jako parafia również odpowiadamy w tym dniu modlitwą w intencji naszego WSD. Dlatego też w niedzielę po każdej Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji wszystkich seminarzystów, wykładowców oraz moderatorów naszego Seminarium w Pelplinie. W sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe,  Margaretki i Grupy modlitewne o godz. 15.00 na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego,  o 17.00 na Nabożeństwo Misyjne oraz na Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. W czwartek, 2 lutego,  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji zapraszam wszystkich ze świecami na Mszę św. o godz. 17,oo, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami komunijnymi do poświęcenia.  W tym  dniu na zakończenia śpiewu kolęd usłyszymy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu ZSL i A pod kierownictwem Dariusza Krygowskiego.

4. W piątek, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła udzielę specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

5. W sobotę, 4 lutego, kolejna akcja modlitewna PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Zapraszam na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą tym razem odmówimy przy Krzyżu Misyjnym w parafii św. Bartłomieja w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 16,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10  do 14.
  • · pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 24-26 lutego 2017 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

8. U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.