1. W miesiącu październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

2. Od jutra – po przejściu na czas zimowy - zapraszam na ostatni  Różaniec  już na godz. 17.00.

3. Jutro, 31 października 2016 r., wszystkich kandydatów do bierzmowania obowiązkowe zapraszam na „Dekanalny Dzień Świętych” do  kościoła św. Jakuba.w dniu. (Więcej informacji na plakacie wywieszonym przedsionku kościoła). - godz. 16.30 - powitanie młodzieży w kościele św. Jakuba Ap. i wspólny Różaniec
- godz. 17.00 - Msza św. zbiorowa za zmarłych
- godz. 18.00 - bal świętych - spotkanie integracyjne połączone z dobrą zabawą - TOK
- godz. 20.30 - przejście z TOK ’u do kościoła Bożego Ciała
- godz. 21.00 – Apel

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,00.

5. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się w naszych wypominkach jednorazowych oktawy Dnia Zadusznego oraz w zdrowaśkach rocznych (karteczki na ZDROWAŚKI JEDNORAZOWE w oktawie oraz na MSZĘ  ŚWIĘTĄ ZBIOROWĄ w Dzień Zaduszny są wyłożone przy chrzcielnicy.

6. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, w dni powszednie.

7. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą jak w niedzielę,  tj. o godz. 8,00; 10,00  oraz o godz. 11,30, po której to Mszy wyruszy procesja na cmentarz komunalny,  gdzie odbędzie się Liturgia słowa Bożego z kazaniem rozpoczynającym oktawę Dnia Zadusznego, podczas której do 8 listopada można uzyskać codziennie  odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu to: Komunia św., nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

8. Procesja na cmentarz parafialny przy ul Świeckiej rozpocznie się o godz. 14.00.

9. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W naszym kościele Msza święta zbiorowa będzie o godz. 17.00. Natomiast wcześniej o godz. 16.00,  jak każdego roku w intencji ks. kanonika K. Janiszewskiego oraz ks. prałata J. Lichosyta.

10. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz umocnienie w zrodzonych powołaniach
  • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.16,3o
  • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.

11. Chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną z naszej parafii odwiedzę w piątek 4 listopada w godzinach od 10 do 14.

12. Biuro Parafialne, po zmianie czasu czynne będzie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.00.

13. Serdecznie zapraszam do udziału w akcji modlitewnej PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Inicjatywa ta powstała jako owoc Roku Miłosierdzia i zachęty papieża Franciszka, by wyjść z Chrystusem na ulice naszych miast. Stąd chcemy wspólnie dla wszystkich parafii w naszym dekanacie tucholskim w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 15.00 modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach zmarłych i żyjących mieszkańców Tucholi. Modlić się  w szczególnych potrzebach przeżywanych przez naszą społeczność, składać Bogu przebłaganie za grzechy naszych przodków i nasze i wybłagać dla nas wszystkich Bożą łaskawość. Każde spotkanie będzie miało miejsce w innym punkcie naszego miasta. Pierwsze już 5 listopada przy pomniku-mauzoleum pomordowanych w czasie II wojny światowej (skrzyżowanie ulicy Chopina i Świeckiej). Przyjdźmy, aby promienie Bożego Miłosierdzia przeniknęły przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nas Tucholan.

14. Zapraszam na koncert charytatywny Zbigniewa Wodeckiego dla Kingi Szwedy,  który odbędzie się w Tucholskim Ośrodku Kultury 12 listopada na godz. 18.oo.

15. W dniach od 27 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r. w stolicy Łotwy – w Rydze, odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych ze wspólnotą Taize. W spotkaniu mogą wziąć udział młodzi w wieku od 16 do 35 lat. Koszt wyjazdu to 220 zł i 50 Euro. Wszelkie informacje u ks. Dominika Roczniaka z parafii p. w. Bożego Ciała w Tucholi. Bardzo serdecznie zachęcamy do wyjazdu.

16. Polecam prasę katolicką,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła: Pielgrzym dla  starszych  i dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.