1. W miesiącu październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym zapraszam na Różaniec, który  przez cały miesiąc będziemy odmawiać w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam całą parafię do licznego udziału we wspólnej modlitwie, a nade wszystko dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. wraz z rodzinami oraz młodzież do sakramentu Bierzmowania. (W poniedziałek i czwartek modlitwie różańcowej przewodniczyć będą dzieci; we wtorek i środę – Róże Różańcowe; w piątek  - młodzież do Bierzmowania).

3. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed nami pytanie: jak zmierzyć wiarę ?
Człowiek rośnie, zmienia się. Nie wszystko w nas można wymierzyć. Ile mam w sobie dobra, wiary i miłości? Wyczuwam, że wciąż zbyt mało. I to jest prawda. Dobro, miłość, wiara to nie moje osiągnięcie. To dary od Pana Boga, który obdarzył mnie życiem.
Pan Bóg wie, jaka jest moja wiara. Pytanie o nią, to pytanie: Czy moja wiara jest żywa, czy uśpiona? Bóg czyni wszystko, aby ją ożywić. Często mówi się o próbach, kryzysach wiary. To różne moje życiowe doświadczenia. Często jest to przechodzenie przez problemy osobiste, cierpienie, trudności. Wtedy odkrywam, że jedynym oparciem dla mnie jest Bóg i Jego łaska. W takich sytuacjach przysłowie „Jak trwoga, to do Boga” jest jak najbardziej prawdziwe.
Lecz nasz Stwórca nie tylko w taki sposób ożywia moją wiarę. Codziennie powołuje mnie do jakichś zadań. Daje możliwość czynienia konkretnego dobra. To przeważnie służba moim bliźnim, w taki sposób jak potrafię. Często nie widzę owoców, nie słyszę wdzięczności. Wierzę tylko, że zrobiłem to, co do mnie należało. Moją wiarę ożywia również Duch Święty. Jest On we mnie od dnia chrztu św. Często bywa przeze mnie zapomniany. Potrzeba mi odkryć Osobę Ducha Świętego. Zapraszać Go, wzywać. On przychodzi jak wiosenny powiew wiatru. Wtedy mam pragnienie modlitwy, pragnienie czytania słowa Bożego. Duch Święty przypomina mi o tym, że jestem Jego „świątynią”. Moja wiara żyje!

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i Różaniec w każdy piątek o godz. 18.00.

6. W środę Różaniec i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca -   dzień modlitwy o powołanie misyjne, kapłańskie i zakonne,
  • pierwszy  piątek  miesiąca  - przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. Okazja do sakramentu pokuty  od godz. 17.30 szczególnie dla tych. którzy odprawiających nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

8. Również w pierwszy  piątek  miesiąca  odwiedzę chorych w godz. od  10,oo  do  14,oo.

9. W przyszłą niedzielę (9 października) w całej Polsce obchodzimy XVI Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
Podczas Dnia Papieskiego przed kościolem zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.

10. Za tydzień,  jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła.

11. W najbliższy wtorek Msza św. będzie odprawiona rano o godz. 9.00.

12. Polecam prasę katolicką,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła: Pielgrzym dla  starszych  i dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.