1. Serdecznie dziękuję za modlitwę w minioną niedzielę w intencji budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za złożoną tacę oraz ofiary z ostatniego tygodnia,  jak również za ofiary składane w biurze parafialnym i na konto parafii.  W sumie złożona ofiara 5 180 zł. Wszystkim wyrażam serdeczne Bóg zapłać.

2. Ewangelia dzisiejszej niedzieli przybliża nam wartość słów ewangelicznych „NIE MOŻECIE SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE”. Od wszystkich oczekujemy uczciwości, a nie zawsze wymagamy jej od siebie. Dużo czasu spędzamy, korzystając ze środków społecznego przekazu, a czy właściwie oceniamy to, co nam dają?
Modlimy się za pracowników mediów i za tych, którzy z nich korzystają. Może często podobni są do osób z proroctwa Amosa − oszustów i oszukiwanych (I czytanie). A można dobrze służyć i mądrze korzystać z tego, co jest nam dane, trzeba tylko być odpowiedzialnym.
Chrystus stawia przed nami wspaniałe wzory. Dziękujemy za Światowe Dni Młodzieży. Za pielgrzymów z tylu krajów. Za świadectwo ich wiary i modlitwy. Za głębokie przeżycie wspólnoty. Za ofiarny trud wolontariuszy i osób przyjmujących gości. Dziękujemy za spotkanie z Piotrem naszych czasów. Za jego głębokie słowa. Za świadectwo prostoty i życzliwości dla wszystkich. Za wspólną modlitwę.
Modlimy się o trwałe owoce tych przeżyć. Byśmy umieli rozpoznawać to, czego Chrystus od nas oczekuje. Byśmy nie dali się zwieść kolorowym reklamom. Byśmy umieli odróżnić prawdę od fałszu.
Wykorzystujmy każdą sposobność do czynienia dobra. Módlmy się za wszystkich. Także za tych, którzy nam szkodzą i chcą nas wykorzystać. Chrystus pragnie również ich zbawienia. Niech to, czym dysponujemy, przynosi pożytek i radość innym.
Odrzućmy to, co nam zasłania Pana Jezusa. Co od Niego oddala. Szanujmy doczesne wartości, w tym media jako środki do czynienia dobra. Nie róbmy z nich bożków. Wychowujmy własne sumienia. Ćwiczmy wrażliwość. Umiejętność słusznej oceny. Wpatrujmy się w Chrystusa i naśladujmy Jego miłość.

3. W dzisiejsza niedzielę łączymy się w modlitwie z naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Również za złożoną dzisiejszą kolektę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech, w niedzielę 18 września w Diecezji Pelplińskiej przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm. Za ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

5. Zapraszam dzisiaj wraz z  Dziełem Misyjnym Diecezji Pelplińskiej dzieci i młodzież z naszej parafii na godz. 19.00 do kościele Bożego Ciała, gdzie dla całej Tucholi odbędzie się Misyjne Czuwanie Modlitewne.

6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Mateusza oraz w piątek św. Ojca Pio.

7. W czwartek na godzinę 18.00 zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i lektorami w naszej parafii.

8. Natomiast w sobotę na godz. 13.00 zapraszam scholę ANIOŁKI oraz te dziewczynki i tych chłopców,  którzy chcieliby śpiewać w naszym zespole parafialnym ANIOŁKI

9. Młodzież klas III i II gimnazjum,  która pragnie przyjąć sakrament Bierzmowania  zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie w sobotę 24 IX o godzinie 18.00 w kościele. Proszę przynieść ze sobą kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania i szkoły  do której uczęszcza kandydat. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św.

10. Również w sobotę, ale za 2 tygodnie,  tj. 1 października br. zapraszam po wieczornej Mszy św. na pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w 11 czerwca  2017 r. o godz. 10.00, w naszym kościele po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej.

11. Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego.

12. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Pielgrzyma”, modlitewnik oraz książkowy Kalendarz Rolników na 2017 r. z różnymi poradami.

13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej - Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.